Всяка капсула съдържа 200 мг. стандартизиран екстракт от плодове на Ацерола (Malpighia glabra L.), от които 100 мг. витамин С (50 %).
Витамин С осигурява сигурна защита срещу вируси и настинки, но не само това. Той е мощен антиоксидант, подпомага имунитета, дихателната, опорно-двигателната система, осигурява здрави стави, кожа, коса, нокти, кости, забавя процесите на стареене.
Изборът на напълно натурален витамин С от плодове на Ацерола е гаранция за висока ефективност и надежден резултат.
Doctor Nature препоръчва за подпомагане при:
- Повишен риск от грип, настинки, алергии, вирусни и бактериални атаки
- Понижен имунитет и често боледуване, както и за по-бързо възстановяване
- Повишено физическо и психическо натоварване
- Работа в замърсена среда
- Желязодефицитна анемия
- Детоксикация на организма
- Повишено кръвно налягане
- Артрит, ревматизъм, проблеми с костите, зъбите и венците
- Проблемни кожа, накъсана коса и чупливи нокти
- Риск от очни проблеми, особено с напредване на възрастта
Защо Dr. Nature Ацерола
- Осигурява Витамин С (аскорбинова киселина) в най-активната натурална форма – от плодове на ацерола. Доказано е, че естественият витамин С се усвоява по-добре от синтетичната аскорбинова киселина.
- Ацерола е сред най-богатите естествени източници на витамин С в природата - съдържа между 50 и 100 пъти повече витамин С от портокалите и лимоните.
- Притежава висок антиоксидантен капацитет.
- Dr. Nature Ацерола осигурява не само витамин С, но и много други витамини и полезни минерали, съдържащи се в полда на ацеролата: витамин A (бета каротин), много витамини от група В, калций, калий, желязо и магнезий, фибри, протеини и мастни киселини.
Действие
Плодовете на ацеролата, основна съставка на хранителната добавка Dr.Nature Acerola, съдържат много фитонутриенти като фенолни каротеноидни съединения, антоцианини и флавоноиди, които имат силни антиоксидантни свойства и са синергични с аскорбиновата киселина. Научно е доказано антимикробното, хипогликемичното и хепатопротективното действие на ацеролата.
- Силна антиоксидантна активност и подкрепа на имунитета
Нивото на витамин С е показател за здравето на тялото. Аскорбиновата киселина участва в редокс реакциите (процеси, които водят до модификация на състоянието на окисляване от съединенията), регулирането на въглехидратния и протеиновия метаболизъм и синтеза на много хормони. Витамин С повишава неспецифичната устойчивост на организма и нормализира имунната система.
Проучвания показват, че витамин С може да увеличи антиоксидантния капацитет на организма с цели 30 процента.
Витамин С е полезен като имунен стимулатор и модулатор и поддържа различни клетъчни функции както на вродената, така и на адаптивната имунна система. Витамин С заема ролята на бариера срещу патогени и предпазва от различни инфекции.
- Повишава усвояването на желязо
Едно от най-важните совйства на витамин С е способността му да засили усвояването на желязо. Консумацията на 100 милиграма витамин С увеличава усвояването на желязо с 67 процента. По този начин се предотвратяват проблеми като желязодефицитна анемия. Насърчава съсирването на кръвта.
Тъй като е силен антиоксидант, витамин С осигурява защита на кръвоносните съдове, подобрява работата на капилярите и осигурява подобрен достъп на кислород и хранителни вещества до клетките.
- Подпомага синтеза на колаген
Съдействайки за по-доброто усвояване на желязото, витамин С подобрява състоянието на кожата, сухожилията, мускулните връзки, тъй като се включва в производството на колаген - основен протеин, изграждащ съединителната тъкан.
Витамин С предпазва от инфекции, като намалява възпалението на кожата. Стимулира растежа на кожните клетки, поради което ускорява заздравяването на рани, намалява производството на пигмента меланин, подобрява и заздравява дермата. Подобрява състоянието на ставния хрущял и съдейства за по-подвижни стави.
- Съдейства за активна детоксикация
Ацеролата е естествен хелатиращ агент, като се свързва с токсични молекули и ги изхвърля от организма. Предпазва от вредните вещества на околната среда, въздействието на радиацията и тежките метали.
- Подобрява костната система
Ацеролата има доказано действие срещу артрит и ревматизъм. Помага за укрепване на костите и зъбите заради богатото си съдържание на калций. Подобрявайки кръвообращението има положително действие върху ставите.
- Подпомага нервната функция
Витамин C е важен за работата на надбъбречните жлези, в които се образува кортизол – индикатор за стреса в организма. Участвайки в регулацията на нивата му, той помага за облекчаване на нервното напрежение и подобрява настроението.
- Витамин А за по-добро зрение
Ацеролата е богат източник на витамин А, важен за очите – поддържа здравето на макулата.
- Подобрява физическите възможности
Витамин С може да подобри общото благосъстояние на организма и да подобри физическия капацитет на тялото, особено при хора в напреднала възраст. Това е така, тъй като оптимизира работата на белите дробове и така увеличава техния капацитет. Защитава мукусните мембрани, които имат протективна роля срещу външни чужди тела.
- Помага при проблеми с кръвната захар
Антиоксидантите в ацерола влияят благоприятно за нормализиране на кръвната захар и регулират производството на инсулин.
Препоръчителна дневна доза: 1 капсула два пъти дневно.
Знаете ли, че…
- Ацерола (Malpighia emarginata) е екзотичен тропически плод, подобен на череша, с размер между 1 и 3 cm в диаметър. Узрялата ацерола придобива светлочервен цвят, а вътрешността ѝ е мека и сочна с леко тръпчив вкус и жълта на цвят. Известна е още като барбадоска вишна, тропическа вишна или пуерториканска череша. Смята се, че ацеролата произлиза от полуостров Юкатан в Мексико.
- Ацеролата е изключително ценно растение, защото добивите от нея са малки - тъй като 90% от цвета на растението пада по време на цъфтене, плодовитостта е много ниска.
- Ацеролата може да се яде сурова, да се използва за сладко, желе, пюре или сок. Използва се като източник на витамин C за направа на бебешки храни или като съставка за сладолед.
- Ацерола става изключително популярна след Втората световна война. По време на войната дивата ацерола е давана на пуерториканските семейства, за да я садят в градините си. След това изследване на Катедрата по тропическа медицина в Сан Хуан (Пуерто Рико) потвърждава, че тя е сред най-богатите източници на витамин С и следва кампания за засаждането й в училищните дворове, за да се увеличи приемът на витамин С при децата.
- Сред на-големите култиватори на растението е Бразилия, където ацерола се радва на голяма популярност.